PVC Gasket
We are a leading Manufacturer of 15mm pvc gasket, pvc ring gasket, 12mm pvc gasket, valve cover gaskets and white pvc ring gasket from Vadodara, India.
Approx. Price: Rs 70 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Thickness | 15 mm |
| Material | PVC |
| Size | 1/2-36 Inch |
| Usage/Application | Steam |
| Hardness | Shore 50 A |
| Pack Type | Box |
Being a customer oriented organization, we are deeply engaged in offering a wide array of
PVC Gasket.
Approx. Price: Rs 20 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Thickness | 10 mm |
| Material | PVC |
| Shape | Round |
| Size | 1/2-36 Inch |
| Color | Pink |
| Brand | Technoseal Engineering |
We are manufacturere of gaskets
Price Range-5-5000 Rs/Unit
Best quality & Best prices avaliable
Approx. Price: Rs 40 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Material | PVC |
| Packaging Type | Box |
| Thickness | 12 mm |
| Shape | Round |
| Brand | Technoseal Engineering |
| Size | 1/2-36 Inch |
We are manufacturere of gaskets
Price Range-5-5000 Rs/Unit
Best quality & Best prices avaliable
Approx. Price: Rs 20 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Material | Rubber |
| Thickness | 2.5 mm |
| Shape | Round |
| Color | Black |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | Technoseal Engineering |
Industrial Valve Gaskets
Price Range-5-5000 Rs/Unit..........
(
Technoseal Engineerin are a
ISO 9001:2015 Certified Gasket Manufacturer co. of a broad range of
Spiral Wound Gasket, Ring Joint Gasket, PVC Gasket, Rubber Sheet, etc)
Approx. Price: Rs 50 / UnitGet Latest Price Product Details:
| Thickness | 10 mm |
| Size | 36 Inch |
| Material | PVC |
| Brand | Technoseal Engineering |
| Shape | Round |
| Corrosion Resistance | Yes |
We are manufacturere of gasket Price Range-5-5000 Rs/Unit
Best quality & Best prices avaliable