Rubber Washer
Offering you a complete choice of products which include silicon rubber washer and neoprene rubber washer.
Approx. Price: Rs 40 / PieceGet Latest Price Product Details:
| Inner Diameter | 2 mm |
| Thickness | 0.8 mm |
| Material | Rubber |
| Hardness | Shore A 50 |
| Temperature Range | +230 DegreeC |
| Tensile Strength | 10 MPa |
we
“Technoseal Engineering” are a
ISO 9001:2015 Certified Gasket Manufacturer co. of a broad range of
Spiral Wound Gasket, Ring Joint Gasket, PVC Gasket, Rubber Sheet, etc
Approx. Price: Rs 50 / NumberGet Latest Price Product Details:
| Size | 4-6" |
| Thickness | 1.6 mm |
| Rubber Type | Natural Rubber |
| Material | Rubber |
| Color | Black |
| Packaging Type | Box |
| Shape | Round |
| Brand | Technoseal |
We are manufacturere of Industrial Rubber Ring Gaskets
Price Range-5-5000 Rs/Unit
Best quality & Best prices avaliable